Malezja/Podróże dalekie

Malezja (4) – stwory nie z tej ziemi

O Malezji mam zdanie, jakie mam. Czyli negatywne, o czym już pisałam, więc przynudzać nie będę. Ale przyroda Malezji jest oszałamiająca (o czym również pisałam). Niesamowite są zwierzęta, które w tym kraju występują. Zwraca uwagę ich wielkość, ubarwienie, jak również nietypowość. Oto mini-fotogaleria:

Podobno jaszczurka, ale wygląda jak mały smok i ma zęby

Podobno jaszczurka, ale wygląda jak mały smok i ma zęby

Brzydsza wersja łabędzia, czyli pelikan

Jezioro łabędzie i brzydsza wersja łabędzia, czyli pelikan

A tu szpetne ptaszysko w całej okazałości

A tu szpetne ptaszysko w całej okazałości. Jest ogromne i naprawdę bardzo brzydkie

W domu tubylców, mieszkających na wsi. Zdjęcie niewyraźne, ale stanowi żywy dowód na to, że skorpiona jednak schwycić można. Trzeba to zrobić uchwyciwszy za kolec jadowy.

W domu tubylców, mieszkających na wsi. Zdjęcie niewyraźne, ale stanowi żywy dowód na to, że skorpiona jednak schwycić można. Trzeba to zrobić uchwyciwszy za kolec jadowy.

To stworzenie to owad - liściec (lepiej widoczny ten na drugim planie). Liśćce znane są z tego, że do złudzenia przypominają nadgryziony liść, co pozwala im być niewidocznym wśród wielu drzew liściastych. Przybierają kolor i wygląd zależnie od otoczenia, w którym się znajdują. Kiedy poczują się zagrożone zaczynają kołysać się na boki udając kołyszący się na wietrze liść, kiedy zostaną podrażnione opadają bezwładnie na ziemię pozostając w bezruchu. Rozmnażają się płciowo i partenogenetycznie, w ciągu swego dorosłego życia składają zależnie od gatunku kilkadziesiąt - kilkaset jajeczek, z których wykluwają się młode liśćce. Do tej pory odkryto kilkadziesiąt gatunków liśćców

To stworzenie to owad – liściec (lepiej widoczny ten na drugim planie). Liśćce znane są z tego, że do złudzenia przypominają nadgryziony liść, co pozwala im być niewidocznymi wśród wielu drzew liściastych. Przybierają kolor i wygląd zależnie od otoczenia, w którym się znajdują. Kiedy poczują się zagrożone, zaczynają kołysać się udając poruszany wiatrem liść, gdy zaś zostaną podrażnione, opadają bezwładnie na ziemię pozostając w bezruchu.

Zdjęcie nieostre, ale wykonywane z łódki. Lasy namorzynowe i orły, które tu mieszkają i polują.

Zdjęcie nieostre, ale wykonywane z łódki. Lasy namorzynowe w Kuantan i orły, które tu mieszkają i polują.

A to już inny ptaszek. Siedzi sobie na drzewie

A to już inny ptaszek. Siedzi sobie na drzewie

Małpy w Kuala Lumpur. Trudno było je uchwycić aparatem. Korzystając z zapadającego zmierzchu szybko przebiegły przez ulice i wdarły się do czyjegoś ogrodu.

Małpy w Kuala Lumpur. Trudno je było uchwycić aparatem. Korzystając z zapadającego zmierzchu szybko przebiegły przez ulicę i wdarły się do czyjegoś ogrodu. Zdarza się, że wchodzą do niezabezpieczonych domów. Narobią bałaganu, ukradną pożywienie i uciekną. Nie robią przyjaznego wrażenia, zwłaszcza gdy biegną stadem

Oto paskudna ropucha. Ogromna i ma rogi, ale de gustibus non est disputandum - moje nieletnie dziecię schwyciło ją na rękę i z rozrzewnieniem wyznało

Oto paskudna ropucha. Ogromna, obślizgła i ma rogi, ale de gustibus non est disputandum – moje dziecię schwyciło ją na rękę i z rozrzewnieniem wyznało „Jaka słodka…”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s